Naše služby

Denní náplní naší práce jsou tři oblasti zájmu z oboru informačních technologií:

  1. Vývoj software
  2. Aplikovaná kryptografie
  3. Informační sítě

Naše produkty i služby mají základ v těchto třech oblastech a děláme vždy maximum pro to, aby výsledek obsahoval to nejlepší z nich.

Vývoj atypického software

Pokud chcete vytvořit software, který dokáže vyvinout řada hráčů na trhu softwarového vývoje, pravděpodobně nepotřebujete naše služby. Pokud ovšem máte specifické požadavky, jste nuceni používat exotické platformy či je pro vás velmi důležité hladké uvedení do provozu a následná údržba – pak jsme tu pro vás a rádi s vámi prodiskutujeme, co bychom pro vás mohli vyvinout.

Často našich služeb využívají zákazníci, kteří chtějí upravit Open Source software na míru a chtějí na takto vytvořený produkt reálnou garanci funkčnosti. Takto vyvíjíme a udržujeme rozšíření či nadstavby například nad tiketovým systémem Request-Tracker či dohledovým systémem Nagios.

Při vývoji používáme rozmanitou škálu technologií od programování jednočipů přes tvorbu vlastní embedded distribuce Linuxu na bázi Yocto projektu až paralelnímu zpracování velkých dat různých typů. Interoperabilita díky formátům XML či JSON a maximální snaha o použití existujících nástrojů nám umožňuje vyvíjet velmi rychle i komplexní aplikace.

Pokud je to nevyhnutelné, vyvíjíme vlastní hardware, na kterém naše aplikace pracují.

Bezpečnost a aplikovaná kryptografie

Široký pojem jako bezpečnost vyžaduje pro plné pochopení široké teoretické i praktické zázemí. Zabýváme se všemi aspekty informační bezpečnosti, které si lze – a občas ani nelze, představit. Zajistit důvěrnost, integritu a dostupnost dat se snažíme všemi dostupnými způsoby. V extrémních případech jsme připraveni prověřit vše nejen proti útočníkům na síti, ale až na úroveň fyzické bezpečnosti a odolnosti použitých technologií proti násilnému vniknutí. Serverovnu umístěnou v protiatomovém krytu jsme ovšem za celou dobu naší praxe prověřovali pouze jednou.

Nezbytnou součástí arzenálu nástrojů pro ochranu dat jsou prvky aplikované kryptografie. Zajistit důvěrnost dat znamená rozumět použitým šifrovacím algoritmům a zajistit jejich integritu vyžaduje znalost příslušných hashovacích funkcí. Tyto oblasti se setkávají v celém oboru infrastruktury certifikátů a certifikačních autorit. Umíme zajistit jejich správnou implementaci i školení obsluhy systémů tak, aby nebyly jen prázdnými termíny, ale opravdu zajišťovaly vyšší úroveň bezpečnosti chráněných systémů.

V oboru aplikované kryptografie navíc aktivně využíváme a analyzujeme i relativně nové přírustky do rodiny použitých standardů. Běžně nasazujeme do provozu systémy, které využívají šifrovací algoritmy na bázi eliptických křivek či zajišťují víceúrovňovou ochranu šifrovaných spojení před modifikací zvenčí.

Návrh, implementace a provoz systémů

Stvořit něco nového či se postarat o bezpečnost svěřených dat je jen začátek života mnoha projektů. Hardware, software a bezpečnostní opatření je potřeba dát do kontextu a vytvořit návrh realizace celého systému. Naše služby zahrnují i tvorbu a následnou implementaci takto navržených systémů.

Obvykle zajistíme veškeré práce až do úspěšného spuštění a následně proškolíme Vaše odpovědné pracovníky tak, abyste nás pro provoz již nepotřebovali. Samozřejmě v případě kritických systémů jsme připraveni pomoci Vašim zaměstnancům zajistit provoz takto realizovaných systémů na klíč.

Námi navrhované systémy berou v potaz i provozní rizika a nebojíme se technologií zajišťujících vysokou dostupnost a redundanci. Replikace dat, virtualizace nebo clustering jsou činnosti, se kterými máme letité zkušenosti. Pokud je to nutné, postavíme Vám i privátní cloud vycházející z technologického základu OpenStack.